HALLITUKSEN JÄSENET 2021-2022

Syksyllä 2021 Defenssi ry:lle on valittu 12-henkinen hallitus, joka pyörittää Defenssin toimintaa vuoden 2022 loppuun saakka. Hallituksessa on lisäksi 3 varajäsentä. Mikäli jokin asia askarruttaa, älä epäröi ottaa meihin yhteyttä! 

Elli Reinola

Puheenjohtaja

elli.reinola@student.oulu.fi

Katja Simonen

Rahastonhoitaja

katja.e.simonen@student.oulu.fi

Ida Kautto

Koulutuspoliittinen vastaava 

ida.kautto@student.oulu.fi

Maria Uurto

Tapahtumavastaava, KV-vastaava

maria.uurto@student.oulu.fi

Salla Kopalainen

Viestintävastaava, KASKI-edustaja

salla.kopalainen@student.oulu.fi

Stella Puurunen

Ainejärjestöyhteistyövastaava, SPOL-edustaja

stella.puurunen@student.oulu.fi

Suvi Hirvasniemi

Varajäsen

suvi.hirvasniemi@student.oulu.fi

Sofia Koho

Varajäsen

sofia.koho@student.oulu.fi

Nora Kinnunen

Varapuheenjohtaja, SPOL-edustaja

nora.kinnunen@student.oulu.fi

Katri Kantola

Sihteeri

katri.s.kantola@student.oulu.fi

Ida-Lotta Rajanen

Sosiaalipoliittinen vastaava

ida-lotta.rajanen@student.oulu.fi

Maija Mourujärvi

Tapahtumavastaava

maija.mourujarvi@student.oulu.fi

Anni Sirén

Yritys- ja yhteistyövastaava

anni.siren@student.oulu.fi

Roni Kosonen

Fuksivastaava

roni.kosonen@student.oulu.fi

Susanna Salin

Varajäsen

susanna.salin@student.oulu.fi

Liina Korte

KASKI-edustaja

liina.korte@student.oulu.fi

Toimikunnat 2021-2022

Viestintätoimikunta


Salla Kopalainen, viestintävastaava

Aliina Ojala

Anni Sirén 

Annika Linna 

Ida Kautto

Maija Mourujärvi

Maria Uurto

Noora Kuha

Pinja Vesalainen

Elli Reinola

Katri Kantola

Stella Puurunen

Siiri Kakko

Tapahtumatoimikunta


Maria Uurto, tapahtumavastaava

Maija Mourujärvi, tapahtumavastaava

Stella Puurunen, tapahtumavastaava

Aliina Ojala

Anni Sirén

Elli Reinola

Ida Kautto

Ida-Lotta Rajanen

Katja Simonen

Salla Kopalainen

Liina Korte

Pinja Vesalainen

Roni Kosonen

Katri Kantola

Sofia Koho

Susanna Salin 

Luo kotisivut ilmaiseksi!