HALLITUKSEN JÄSENET 2021-2022

Syksyllä 2021 Defenssi ry:lle on valittu 12-henkinen hallitus, joka pyörittää Defenssin toimintaa vuoden 2022 loppuun saakka. Hallituksessa on lisäksi 3 varajäsentä. Alla olevasta listasta löytyy myös Defenssin toimihenkilöiden yhteystiedot. Mikäli jokin asia askarruttaa, älä epäröi ottaa meihin yhteyttä! 

Elli Reinola

Puheenjohtaja

elli.reinola@student.oulu.fi

Katja Simonen

Rahastonhoitaja

katja.e.simonen@student.oulu.fi

Ida Leipivaara

Koulutuspoliittinen vastaava 

ida.kautto@student.oulu.fi

Maria Uurto

Tapahtumavastaava, KV-vastaava

maria.uurto@student.oulu.fi

Salla Kopalainen

Viestintävastaava, KASKI-edustaja

salla.kopalainen@student.oulu.fi

Stella Puurunen

Ainejärjestöyhteistyövastaava, SPOL-edustaja

stella.puurunen@student.oulu.fi

Suvi Hirvasniemi

Varajäsen

suvi.hirvasniemi@student.oulu.fi

Sofia Koho

Varajäsen

sofia.koho@student.oulu.fi

Susanna Salin

Varajäsen

susanna.salin@student.oulu.fi

Nora Kinnunen

Varapuheenjohtaja, SPOL-edustaja

nora.kinnunen@student.oulu.fi

Katri Kantola

Sihteeri

katri.s.kantola@student.oulu.fi

Ida-Lotta Rajanen

Sosiaalipoliittinen vastaava

ida-lotta.rajanen@student.oulu.fi

Maija Mourujärvi

Tapahtumavastaava

maija.mourujarvi@student.oulu.fi

Anni Sirén

Yritys- ja yhteistyövastaava

anni.siren@student.oulu.fi

Roni Kosonen

Fuksivastaava

roni.kosonen@student.oulu.fi

Liina Korte

KASKI-edustaja*

liina.korte@student.oulu.fi

Pinja Vesalainen

Urheiluvastaava*

pinja.vesalainen@student.oulu.fi

* = toimihenkilöpesti

Toimikunnat 2021-2022

Viestintätoimikunta


Salla Kopalainen, viestintävastaava

Aliina Ojala

Anni Sirén 

Annika Linna 

Ida Leipivaara

Maija Mourujärvi

Maria Uurto

Noora Kuha

Pinja Vesalainen

Elli Reinola

Katri Kantola

Stella Puurunen

Siiri Kakko

Jenna Saastamoinen

Sonja Tarvainen

Noora Nahkala

Tapahtumatoimikunta


Maria Uurto, tapahtumavastaava

Maija Mourujärvi, tapahtumavastaava

Stella Puurunen, tapahtumavastaava

Aliina Ojala

Anni Sirén

Elli Reinola

Ida Leipivaara

Ida-Lotta Rajanen

Katja Simonen

Salla Kopalainen

Liina Korte

Pinja Vesalainen

Roni Kosonen

Katri Kantola

Sofia Koho

Susanna Salin 

Laura Junno

Viivi Ryhänen

Jenna Saastamoinen

Sonja Tarvainen

Helmi Serpola

Emilia Ahomäki

Luo kotisivut ilmaiseksi!